muzicafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mario Frangoulis

Mario Frangoulis Empty Mario Frangoulis

Mesaj  Admin Cuma Kas. 28, 2008 1:34 am

MARIO FRANGOULIS

http://www.mariofrangoulisandfriends.com/
[img]Mario Frangoulis 2005-m10[/img]

Mario Frangoulis, Yunanistan’dan genç bir tenor...1967 yılında eski Rhodezya,Afrika'da (bugünkü adıyla Zimbabve) doğdu. Çok zor ve ağır şartlarda geçen çocukluk döneminden 4 yaşına geldiğinde Annesinin kız kardeşine ve kendisine Yunanistan’da kalabileceği bir ev bulmasıyla kurtulabildi.

Yunanistan’da teyzesinin yanında büyüdü. Çok küçük yaşlarda keman eğitimi almaya başladı O yaşlarda bile besteler yapabiliyor, gelecekte varabileceği noktanın sinyallerini veriyordu. 17 yaşına geldiğinde oyunculuk eğitimi almak için London’s Guildhall School’a kaydoldu. “Sahne” onun için tamamen doğru bir seçimdi. Mario bir idol olabilecek kadar yakışıklıydı.

Guildhall’daki okul günlerinde, arkadaşının kendisini cesaret vermesi üzerine katıldığı yarışmada “Maria Callas” ödülünü alınca, “Tenor” olan sesinin operaya yatkınlığının farkına vardı. Bu ödül sahnede farklı bir dalda filizlenmeye başlayacak kariyerinin öncüsü oldu. Alfredo Kraus ve Marilyn Horne gibi ünlü tenorların içinde bulunduğu kurul tarafından New York’s Juilliard Müzik okuluna burslu öğrenci olarak kabul edildi.

“Küçük yaşlardan beri her zaman şarkı söylerdim… Özellikle Frank Sinatra ve Barbra Streisand çok severek dinler ve onlar gibi söylemeyi hayal ederdim. İyi bir sesimin olduğunun farkındaydım fakat operaya yatkın bir sesimim olduğunu hiç farkında değildim hatta operaya yatkın sesim olduğunu söyleyenlere inanmaz ve onlara kızardım. Kendimi bir türlü opera tarzına ait hissetmezdim,opera bana göre yaşlı insanların yaptığı bir türdü. Benim yaşlarımda birisi nasıl opera söylerdi ? Sonra Atina’da Jose Carreras ve Agnes Baltsa nın seslendirdiği “Carmen” i izledim ve bu konudaki tüm fikirlerim değişti. Artık bende onlar gibi söylemek istediğimin farkına vardım…”

Mario Kraus ve Nicola Rescigno ile görüşmek için Roma’ya gitti. İkiside Mario’ sesinden çok etkilendi ve gelecekte parlayacak bir yıldız olacağını fark ettiler. Mario artık Kraus’s un öğrencisiydi. Onunla beraber tüm dünyayı geziyor, yaptıklarından takip ediyor ve ondan feyz alıyordu. Sesinin eğitimi günden güne devam ediyor ve git gide gelişiyordu. Milan’da kariyerinin ilk performansı olarak Batı Yakasının Hikayesi’nde “Tony” yi oynadı. Birçok film ve TV programı ve konserler bunu takip etti.

2002 yılında Sony Music’ den “Sometimes I Dream” adlı Dünya çapında yayınlanan ilk albümünü piyasaya sürdü. Albüm özellikle Avrupa’ da kendisini bile şaşırtacak düzeyde ilgiyle ve beğeniyle karşılandı. Aynı yıl Kasım ayında verdiği konser inanılmaz büyük ilgiyle karşılandı ve Sony Müsic tarafında konserin DVD’si piyasaya sürüldü. Genç yaşına rağmen operaya kattığı Akdeniz ezgileri ve kendine özgü yorumlarıyla dinleyiciler tarafından çok kısa bir sürede benimsendi. Atina Olimpiyat oyunları açılış konserlerinde sahne aldı.

2005 yılında En iyi Film Müziği kategorisinde Grammy’e aday gösterilen “ De-Lovely” adlı filmin albümünde Lara Fabian ile beraber “So in Love “ adlı parçasıyla yer aldı.

Son Albümü olan “Follow Your Heart” 2005 yılında Sony Music tarafından piyasaya sürüldü. “Follow Your Heart” le beraber günden güne daha da ünlenen ve hayran kitlesi genişleyen genç tenor, önümüzdeki yıllarda adından daha çok söz ettireceğini ispatlamış oldu.

Mario Frangoulis halen Yunanistan'da yaşamaktadır.
Admin
Admin
Admin

https://muzicfe.yetkin-forum.com

Mario Frangoulis Empty Geri: Mario Frangoulis

Mesaj  Admin Cuma Kas. 28, 2008 1:38 am

Nei sogni che facevo da bambino
vivevo la mia vita come un re,
avevo giorni pieni di sole,
non c'era mai dolore.

Vincero, perdero
la mia vita vivro
io da solo dovro caminare.
Vincero, perdero
la mia strada faro,
giochero la partita della vita.

Ho avuto brevi attimi di gioia,
momenti interminabili di noia,
ho avuto giorni pieni di sole,
io so cos'e il dolore...

Vincero, perdero
la mia vita vivro,
io da solo sapro continuare.
Vincero, perdero
la mia strada ora so,
ma da solo giochero la partita della mia vita.

Un re, io certo non saro,
eppure io vivro...

Vincero, perdero
luci ed ombre io avro
ma da solo dovro continuare.
Vincero, perdero
la mia vita sara
come un viaggio lontano da fare.

Vincero, perdero
la mia vito vivro,
io da solo dovro caminare.
Vincero, perdero