muzicafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ANNIE LENOX

ANNIE LENOX Empty ANNIE LENOX

Mesaj  Admin C.tesi Tem. 25, 2009 11:14 am

ANNIE LENOX
http://en.wikipedia.org/wiki/Annie_Lennox
http://www.annielennox.com/
ANNIE LENOX 220px-11
Lennox at a concert on 5 September 2004
Background information
Birth name: Ann Lennox
Born: 25 December 1954 (1954-12-25) (age 54) Aberdeen, Scotland
Genre(s): Pop, Rock, Blue-eyed soul
Occupation(s): Singer-songwriter
Instrument(s): Vocals, keyboards, flute
Voice type(s): Contralto
Years active: 1975-present
Label(s): BMG, J, Arista, Sony Music
Associated acts: The Catch, The Tourists, Eurythmics
Website: www.annielennox.com

Annie Lennox (born 25 December 1954) is a British musician and recording artist. Born in Aberdeen, Scotland, Lennox showed aptitude in music when she was a child and later studied classical music at the Royal Academy of Music in London. She began her recording career as a member of the British pop band The Tourists, and subsequently formed the synth pop duo Eurythmics with former bandmate David A. Stewart. The duo gained international prominence over the course of the 1980s with singles such as "Sweet Dreams (Are Made of This)" and "Here Comes the Rain Again".

In the 1990s, Lennox embarked on a solo career beginning with her debut Diva (1992), which produced the hit singles "Why" and "Walking on Broken Glass". In 2004, she won both the Golden Globe and Academy Award for Best Original Song for "Into the West", written for the original soundtrack to the feature film The Lord of the Rings: The Return of the King. Following the release of her fourth studio album Songs of Mass Destruction (2007), Lennox released her first compilation album The Annie Lennox Collection in 2009.

In addition to her career as a musician, Lennox is also a political and social activist, leading such events as an anti-war rally in London on 3 January 2009 in response to the conflict in Gaza. She also objected to the unauthorised use of the 1999 Eurythmics song "I Saved the World Today" in an election broadcast for Israeli Foreign Minister Tzipi Livni.

Known as a pop culture icon for her distinctive contralto vocals and visual performances, Lennox has been named "The Greatest White Soul Singer Alive" by VH1 and one of The 100 Greatest Singers of All Time by Rolling Stone magazine. She has earned the distinction of 'most successful female British artist in UK music history' due to her global commercial success since the early 1980s. Including her work within Eurythmics, Lennox is one of the worlds best-selling music artists, having sold over 80 million records worldwide
ANNIE LENOX 180px-11
Admin
Admin
Admin

https://muzicfe.yetkin-forum.com

ANNIE LENOX Empty ANNIE LENNOX - A whiter shade of pale

Mesaj  Admin C.tesi Tem. 25, 2009 11:24 am

Almula Merter (alıntı)
Annie Lennox’u ülkemizde herkes Eurhythmics grubundan tanıyor. Ama Annie çok yönlü bir sanatçı ve son çıkardığı solo albüm de dünya sıralamasında yukarılarda. Ama bunlar Annie’nin en önemli özellikleri değil. Sıkı bir sivil toplumcu olan Annie önceleri sadece konserlerinde ve şarkılarında destek olduğu gruplara, günümüzde gönüllü bir üye olarak birebir çalışıyor. Evsizlerle başlayan macerasını, kadın haklarıyla devam ettirmekte. Kadına uygulanan şiddet ve cinsel istismar için tiyatro oyunlarında rol alıyor, aktivitelere katılıyor, bildiriler imzalayıp, AB parlamenterleriyle görüşüyor. Bu arada iki kızını büyütüyor, ve elinden geldiğince dünyayı kızları için daha yaşanır bir yer yapacağından bahsediyor.

Brüksel’deki Vday’de bir araya geldiğim Annie bana hayatını, müziğini, aşklarını anlattı.

AMF: Bize biraz çocukluğundan bahseder misin ?

AL: Ben kendimi oldum olası özel hissetmemin nedeni 1954 yılında Aberdeen, İskoçya’da Noel günü doğmuş olmaya bağlıyorum. Ben noel meleğiyim.... Ailem, benim sanata olan ilgimi özellikle şiir, müzik ve resimle olan bağımı her zaman desteklemişlerdir. 4 yaşında başladığım kızlar okulunda da yeteneklerimi sergileyip hemen kendimi gösterdim. Ve farkedilmeyi sağladım.Okula giderken Annie, piyano ve flüt çalmaya başlamış, tabi aynı zamanda koro da şarkı da söylüyormuş. Bu özellikleri Annie’nin ileri de senfoni orkestrası ve odu bandosunda çalmasına neden olmuş. Bu arada dans dersleri almaya başlamış, ileride ona ilham verecek olan bir çeşit yunan dansının adı 'Eurhythmics'!!!

AMF: Bugünkü müzik tarzına ulaşırken, zorlandın mı? Yoksa yaşadığın doğal bir süreç miydi?

AL: Gençlik yıllarının başında motown müzik ilgimi çekmeye başlamıştı, Marvin Gaye ve The Supremes dinler olmuştum. 17 yaşında Londra’nın prestijli “ İngiliz Kraliyet Müzik Okulunda ” kendime yer bulmuştum ama hep bir eksik vardı. Annemler kadar mutlu olamıyordum. Sahte bir sevinç ve arzuyla belki de bir beklentiyle okula başladım.Okulda klasik müzik eğitimi alan Lennox, mezuniyetine birkaç hafta kala hayatının gidişatından mutsuzluk duyduğu için okulundan ayrılmış.

AL: Aslında bu ayrılışı planlamamaıştım, birden oluverdi. Oturmuş bitirme sınavlarıma çalışırken istediğimin bu olmadığına karar verdim. Aslında benim yerimdeki herkes bu kadar kısa süreye daha katlanırdı. Ama ben demek ki sınırdaymışım.

AMF: Daha sonrası nasıl gelişti? Beklentilerin karşılandı mı yoksa keşke okulu bırakmasaydım dediğin oldu mu?

AL: Daha sonraki yıllarda ne yapmak istediğinden emin olmayan bir Annie vardı bir müddet, Fakat bir gün, ileride ironik bir biçimde Eurythmics’in There Must Be An Angel albümünde bizimle birlikte çalışacak olan ve Beni Steve Wonder’la biraraya getiren Steve Tomlin ile tanıştım. Sonra herşey sırayla olmaya başladı.Ders almaya başladım ve Annie olarak ilk yarışmamı kazandım. Tanrım! Muhteşem bir duyguydu ve o zaman anladım yaptıklarımın ve ileride yapacaklarımın artık bir anlamı vardı. İlk yarışmamı kazandıktan sonra, Dragon’s Playground grubu ile yerel pub ve klüplerde İskoç Folk müziği söylemeye başladım. Ama bu bendim, belki gerekli tatmini aldığım için, belki yeni birşeyler arayışım, belki de yorulduğum için Red Brass’e geçtim. Yeni deneyim isteklerim, önlenemez öğrenme isteğim ve deneyim açlığım sonucunda, kendimi bir caz sanatçısının vokalisti olarak buldum. Daha sonra caz şarkıcısının vokalisti olarak turneye çıktım.

AMF : Peki Dave Stewart hayatınıza nasıl girdi ?

AL : 1976 yılında gelecekteki partnerim Dave Stewart ile tanıştım. Önceleri aklımızda bir grup yoktu. Yaşam biçimlerimiz ve hayata bakışımız çok benziyordu ve birlikte birşeyler yapabileceğimize inandık. Ve birlikte yaşamaya başladık. Bu arada Dave de neler yapabiliriz ve ne kazanabiliriz için, Logo Records’la yani Geoff Hannington ve Olav Wyper görüştü ve Benim sayesimde altı albümlük bir anlaşma imzaladılar. Bu yeni birşeylerin başlangıcıydı.

AMF : Eurythmics o zaman mı kuruldu?

AL : Hayır. Gelişim sırası farklıydı. Önce kendi isimlerimizle bir single çıkardık. Gidişatı görmek için. Fakat, İlk single’ımız beklenmeyen bir başarı gösterdi. Gruba katılan yeni üyeler oldu. Başarı bir kere bizi bulmuştu ve biz de başarıyı bırakmaya niyetli değildik. Önce The Tourists.albümü geldi ardından ikinci albüm Reality Effect çıktı piyasaya. Bu albüm İngiliz listelerinde üst sıralara yerleşti. 1980 yılında platin plak kazandık ve gecikmeden üçüncü albümü Luminous Basement.çıkarttık. Ama belki aceleden, belki de diğer albüme benzerliğinden, ilk iki albümün başarısı, 3.’de kendini göstermedi. İstenilen başarı yakalanmayınca da Logo Records plak şirketi bizden vazgeçti. Fakat ne Benim ne de Dave’in karakterinde pes etmek yoktu. Bu bizi hırslandırdı, kendimize güveniyorduk. Neler yapabileceğimize baktık. Bu şekilde, gruba yeni isim bulduk. Yeni ismimiz Eurythmics, ve ilk albüm In The Garden, geç kalmadan dinleyicilerle buluştu.

AMF : Bildiğim kadarıyla Sweet Dreams’in sizin hayatınızda önemli bir yeri var. Neden ?

AL : Tabi. İlk albümle ismimiz duyuldu. Ama asıl başarı ise, Sweet Dreams (Are Made Of This), ile geldi. Biz bile inanamadık. Beğenileceğini biliyorduk ama bu kadar ortalığı yıkacağını tahmin edemiyorduk. Biz artık dünyaca bilinen bir gruptuk.

AMF : Peki bir kadın olarak Annie’nin hayatında o dönemlerde neler oluyordu?

AL : Önceleri Dave ile iyi bir ilişkimiz vardı. Fakat sonraları bu ilişki ikimizi de yormaya, zorlamaya başladı. Ve grubun iyiliği için ilişkimizi askıya aldık. Dinlenmek için. Fakat ben 1984 yılında hemen evlendiğim Hanna Krişna öğreticisi olan Radha Raman tanıştım. Dinginlik ve sakinlik beni kendine bağladı ve biz hemen evlendik. Ama Dave’le bozulan ilişkimiz bir iş yeniden biaraya gelmemizle düzelmeye başladı. Ve Dave ile birlikte bir filmin müzikleri için anlaşma yaptık. Ve Sex Crime (1984) ortaya çıktı.Ama hayat her zaman herşeyi birden vermiyordu, İşteki başarı mutluluğu beraberinde getirmedi , 1985 yılında büyük aşkla evlendiğim eşimden ayrıldım. Ve müzik dünyasına kendimi ispatladığım Be Yourself Tonight albümüm hazırlandı. Dave ve benim mutsuz evliliklerimiz birbirini izledi.

AMF: Oyunculuk ne zaman başladı peki?

AL: Yaptığım o kadar işin yanında oyunculuğu da denemek istedim, Harold Pinter'ın The Room adlı oyununda rol aldım..., iyi tepkiler aldım. Ama asıl tutkum şarkı söylemekti. Projelerden başımı kaldıramadım.

AMF : Sivil toplum örgütleriyle tanışmanız ve onlar için çalışmanız hangi döneme rastladı?

AL : 1990’ların başında ilk ödülümü kazandım. Ama sonra hayatımın gidişatını birden değiştiren bir olayla yıkıldım. Ölü doğan bebeğim hayatımın akışını değiştirdi ve Dave ile grubu dağıtma kararı aldık. Ben kendimi Sivil toplum örgütlerine adadım, amacım biraz da olsa acımı hafifletmekti, önce evsizler için çalıştım. Ve bu arada beni tekrar hayatla barıştıran, bağlayan bebeğim Lola’yı doğurdum. Aynı zamanda Aids kampanyasında para toplamak için Freddy Mercury konserine katıldım. Sosyal projeler artık benim bir parçamdı. Bir insan olarak yapmam gerekendi. İleride düşündüğümde, derin bir mutluluk hissedeceğim bir olaydı. Bir karşılık beklemeden, salt manevi duygularla çalıştığım. Kendimce arındığım bir işti.1991 yılında çıkarılan Best of albüm, bugüne kadar ki en büyük başarıyı yakaladı ve 1 numara oldu. İlk solo albüm Diva ise hemen akabinde piyasaya sürüldü. Annie artık yanlız bir savaşçıydı bu piyasada, tek amacı anlının akıyla çıkmaktı işlerden. Ardından 1995 yılında Medusa’yı çıkarttı, Annie. O artık grup dışında da kendini kanıtlamış, güçlü bir vokal, beğenilen bir sanatçıydı. Dinleyicileri gün geçtikçe arttı.Ama dinleyicilerin Eurythmics özlemi de yoğunlaşmaya başlamıştı. Dave çoktan kendi yolunu çizmiş, hayatına devam ediyordu. Baskılara fazla direnemeyen ikili, belki de kendi özlemlerini de dindirmek için bir gecelik deneme sonucunda yeni bir albüm için hazırlanmaya başladılar. Onca emek ve zaman harcanan albüm, müzikseverlere birer mesajla sunuldu. Barış..... Yeni albüm Greenpeace ve Amnesty örgütlerini desteklemek amacıyla Peace – ismiyle çıkarıldı.Bütün bunları biraraya topladığımızda karşımıza çıkan tablo ise çok ilgi çekici. Annie artık bol ödüllü, tanınan, solo albümleri çok satan, insanlar için çalışan biliçli bir şarkıcı.. Aynı zamanda, Annie artık daha olgun, ne yapmak istediğini bilen ve bilinçli bir anne. Öncelikle kızları Lola ve Tali için, onlara bırakacağı dünya da kadın hakları için çalışmalarını sürdürüyor. Bunun için de V-day aktivistlerinden biri olmuş. Tecavüzler ve cinsel tacizler durana kadar onun da eylemleri bizim gibi devam edecek... Kadına karşı şiddeti her konserinde protesto ediyor .
Admin
Admin
Admin

ANNIE LENOX Empty There Must Be An Angel

Mesaj  Admin C.tesi Tem. 25, 2009 11:32 am

ANNIE LENOX Scanne11

En son Admin tarafından C.tesi Tem. 25, 2009 4:41 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Admin
Admin
Admin

ANNIE LENOX Empty Sweet Dreams

Mesaj  Admin C.tesi Tem. 25, 2009 11:39 am

İlk kısım :

[ Sweet dreams are made of this
Tatlı rüyalar bundan yapılır

Who am I to disagree?
Ben kimim ki karşı çıkayım?

Travel the world and the seven seas
Dünyayı ve yedi denizi dolaştım

Everybody's looking for something.
Herkes bir şeyler arıyor ]

Nakarat :

[ Some of them want to use you
Bazıları seni kullanmak istiyor

Some of them want to get used by you
Bazısı senin tarafından kullanılmak

Some of them want to abuse you
Bazıları seni kötüye kullanmak istiyor

Some of them want to be abused
Bazısı da kötüye kullanılmak ]

İlk kısım tekrar..

I wanna use you and abuse you
Seni kullanmak ve kötüye kullanmak istiyorum

I wanna know what's inside you
Senin içinde ne olduğunu bilmek istiyorum

Hold your head up, movin' on
Kafanı yukarı kaldır, ilerliyoruz

Keep your head up, movin' on
Kafanı yukarda tut, ilerliyoruz
Admin
Admin
Admin

ANNIE LENOX Empty Into the West

Mesaj  Admin C.tesi Tem. 25, 2009 11:48 am

Lay down
Your sweet and weary head
Night is falling
You have come to journey's end
Sleep now
And dream of the ones who came before
They are calling
From across a distant shore
Why do you weep?
What are these tears upon your face?
Soon you will see
All of your fears will pass away

Safe in my arms
You're only sleeping

What can you see
On the horizon?
Why do the white gulls call?
Across the sea
A pale moon rises
The ships have come to carry you home
And all will turn
To silver-glass
A light on the water
All souls pass

Hope fades
Until the world of night
Through shadows' falling
Out of memory and time
Don't say
We have come now to the end
White shores are calling
You and I will meet again

And you'll be here in my arms
Just sleeping

What can you see
On the horizon?
Why do the white gulls call?
Across the sea
A pale moon rises
The ships have come to carry you home
And all will turn
To silver-glass
A light on the water
Grey ships pass
Into the West
Admin
Admin
Admin

ANNIE LENOX Empty Little Bird

Mesaj  Admin C.tesi Tem. 25, 2009 11:53 am

I look up to the little bird
That glides across the sky
He sings the clearest melody
It makes me want to cry
It makes me want to sit right down
and cry cry cry, yeah.

I walk along the city streets
So dark with rage and fear
And I...
I wish that I could be that bird
And fly away from here
I wish I had the wings to fly away from here, yeah.

But Mamma I feel so low
Mamma where do I go?
Mamma what do I know?
Mamma we reap what we sow
They always said that you knew best
But this little bird's fallen out of that nest now
I've got a feeling that it might have been blessed
So I've just got to put these wings to test

For I am just a troubled soul
Who's weighted...
Weighted to the ground
Give me the strength to carry on
Till I can lay my burden down
Give me the strength to lay this burden down
down down yea
Give me the strength to lay it down
Lay it down, Lay it down.

But Mamma I feel so low
Mamma where do I go?
Mamma what do I know?
Mamma we reap what we sow.
They always said that you knew best
But this little bird's fallen out of that nest now
I've got a feeling that it might have been blessed
So I've just got to put these wings to test
Admin
Admin
Admin

ANNIE LENOX Empty Eurythmics - Sylvia

Mesaj  Admin C.tesi Tem. 25, 2009 11:57 am

Sylvia is missing -
Dark stars tattooed
Across her face...
Tiny bruises
Black & blue
The dedication on her arm
Reads "LOVE & HATE"
Yea yea

Passing through the underground
Sylvia is coming down
The queen has lost her crown
Today...

She wants to fall
Into a deep deep sleep
So she can forget herself

Run away to London
Lipstick tainted
Powder painted
Perfume in her hair

Run away to London
A thousand cold caresses
Couldn't keep her there
Yea yea

She wants to fall
Into a deep deep sleep
So she can forget herself

The finger prints
Of strangers
On the ugly bedroom floor
Reveal the only traces
Of what Sylvia was for
Admin
Admin
Admin

ANNIE LENOX Empty Here comes the rain again - Astra

Mesaj  Admin C.tesi Tem. 25, 2009 12:03 pm

Here comes the rain again
Falling on my head like a memory
Falling on my head like a new emotion
I want to walk in the open wind
I want to talk like lovers do
I want to dive into your ocean
Is it raining with you

So baby talk to me
Like lovers do
Walk with me
Like lovers do
Talk to me
Like lovers do

Raining in my head like a tragedy
Tearing me apart like a new emotion
Oooooh
I want to breathe in the open wind
I want to kiss like lovers do
I want to dive into your ocean
Is it raining with you

So baby talk to me
Like lovers do

Falling on my head like a memory
Falling on my head like a new emotion
(here it comes again, here it comes again)
I want to walk in the open wind
I want to talk like lovers do
I want dive into your ocean
Is it raining with you

Here comes the rain again..
-Yine yağmur geliyor..
Falling on my head like a memory..
-Beynime hatıra gibi düşerek..
Falling on my head like a new emotion..
-Beynime yeni bir duygunun parçasıymış gibi düşerek..

I want to walk in the open wind!
-Rüzgarla serbestce yürümek istiyorum!
I want to talk like lovers do!
-Aşıkların konuştuğu gibi konuşmak istiyorum!
I want to dive into your ocean!
-Okyanusunun dibine dalmak istiyorum!
Is it raining with you?
-O yağarken seninle?

So baby talk to me like lovers do.
-Hadi bebeğim konuş benimle, aşıkların konuştuğu gibi.
Walk with me like lovers do.
-Yürü benimle, aşıkların yürüdüğü gibi.
Talk to me like lovers do.
-Konuş benimle, aşıkların konuştuğu gibi.

Here comes the rain again..
-Yine yağmur geliyor..
Raining in my head like a tragedy..
-Üstüme trajedi gibi yağıyor..
Tearing me apart like a new emotion..
-Yeni bir duygunun parçasıymış gibi ağlayarak..

I want to breathe in the open wind.
-Rüzgarda serbestce nefes almak istiyorum.
I want to kiss like lovers do.
-Aşıkların öpüştüğü gibi öpüşmek istiyorum.
I want to dive into your ocean.
-Okyanusun dibine dalmak istiyorum.
Is it raining with you?
-O yağarken seninle?
Admin
Admin
Admin

ANNIE LENOX Empty Annie Lenox

Mesaj  Admin C.tesi Tem. 25, 2009 12:14 pm

Admin
Admin