STEVE KUJALA

Aşağa gitmek

STEVE KUJALA

Mesaj  Admin Bir C.tesi Şub. 12, 2011 11:14 amSteve Kujala geleneksel olmayan flüt tekniklerinin bir öncüsü olarak flüt dünyasında kendi misyonunu üstlendi. Orijinal ve "perdesiz-flüt" tekniğinin tek uygulayıcısı olarak, son yıllarda en tanımlanabilir flüt stilistlerinden biridir. Müzik Eastman School da resmi eğitim aldıktan sonra, Kujala caz-fusion grubu Auracle ile 1976 yılında Chrysalis kayıtları için Los Angeles'e taşındı iki albüm kaydı yaptı. Birkaç tur ve caz efsanesi Chick Corea ile kayıtları yol açtı. Onların düet albüm Voyage 1985 yılında bir Grammy adaylığı aldı.

Steve '1987 yılında CBS tarafından yayımlanan Taze Flüt albüm, s yaygın eleştiriler zevk ve sonraki ticari ve sanatsal başarının kapılarını açtı. Kujala şarkıları ve besteleri yüzleri bulan verimli bir bestecidir. Onun müziği birçok ulusal reklam kampanyaları (Lexus 'yıllık kampanya "Aralık to Remember" dahil) özellikli olmuştur, o da Grammy kazanan ile işbirliği yazılmış şarkılar vardır / Dan Hill, Shirley Eikhard, Graham Shaw, Teri DiSario, Eddie gibi aday besteciler Schwartz ve Lorraine Feather.

Bir çok aranan ve sonrasında çok yönlü serbest sanatçı, Kujala 's flüt sayısız sinema, TV şovları, kayıt ve reklamlarda duydum olmuştur. O, (48 yıl boyunca ana piccoloist babası, Walfrid, yanında) Chicago Senfoni Orkestrası ile Los Angeles Filarmoni, Rochester Filarmoni, Victoria Senfoni ve Hollywood Bowl Orkestrası sahne aldı. Steve 1980 yılından bu yana Yamaha Gösteri Sanatçısı olmuştur.


Steve Kujala has claimed his own niche in the flute world as a pioneer of non-traditional flute techniques. As the originator and sole practitioner of the "fretless-flute" technique, he is one of the most identifiable flute stylists in recent years. After his formal training at the Eastman School of Music, Kujala moved to Los Angeles in 1976 with the jazz-fusion group Auracle, recording two albums for Chrysalis records. That led to several tours and recordings with jazz legend Chick Corea. Their duet album Voyage received a Grammy nomination in 1985.

Steve 's Fresh Flute album, released by CBS in 1987, enjoyed widespread critical acclaim and opened doors to subsequent commercial and artistic success. A prolific composer, Kujala has written hundreds of songs and compositions. His music has been featured on many national ad campaigns (including Lexus ' annual "December to Remember " campaign), and he has co-written songs with Grammy winning/nominated songwriters like Dan Hill, Shirley Eikhard, Graham Shaw, Teri DiSario, Eddie Schwartz, and Lorraine Feather.

A much sought-after and versatile freelance artist, Kujala 's flute has been heard in countless motion pictures, TV shows, records and commercials. He has performed with the Chicago Symphony Orchestra (alongside his father,Walfrid, who was their principal piccoloist for 48 years), Los Angeles Philharmonic, Rochester Philharmonic, Victoria Symphony, and the Hollywood Bowl Orchestra. Steve has been a Yamaha Performing Artist since 1980.

avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 2411
Kayıt tarihi : 01/04/08

Kullanıcı profilini gör http://muzicfe.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz