DIMITRI ŞOSTAKOVIÇ

Aşağa gitmek

DIMITRI ŞOSTAKOVIÇ

Mesaj  Admin Bir Cuma Ekim 01, 2010 11:02 am

Dimitri ŞOSTAKOVIÇ
http://en.wikipedia.org/wiki/Dmitri_Shostakovich

Dmitri Shostakovich Dmitriyevich
Дмитрий Дмитриевич Шостакович

Doğum Tarihi : 12 Eylül 1906
Doğum Yeri : Sankt Petersburg
Olum Tarihi : 9 Ağustos 1975
Olum Yeri : Moskova
Mesleği : Besteci , milletvekili

(. - ö 9 Ağustos 1975 d. 12 Eylül 1906) : Dmitri Şostakoviç ( Дмитрий Дмитриевич Шостакович , Dmitriy Dmitriyevich Shostakovich Rusça ) ( Yardım · Bilgi ) dinleyin. Rus besteci ; SSCB döneminin Ünlü bestecisi ve virtüözü . SSCB Yüksek Sovyet Milletvekili , Lenin Nişanı sahibidir . 20 . yüzyılın en Ö NEML senfonilerini Yazan besteci film muzigi , şarkı , caz Dahil Olmak uzere pekçok türde Eserler verdi .Yaşamı

19 Eylül 1906'da yaşındayken.25 Sankt Petersburg'da doğdu . Bestecinin büyükbabası Polonyalı Veteriner Pyotr Şostakoviç İdi . 1830 Polonya Ayaklanması'na katılmıştı . Aile daha Hiçbiri Ruslaştı . Babası Dmitriy Boleslavoviç Şostakoviç , Mendeleyev Ile Birlikte çalışan Ünlü Bir kimyacıydı . Annesi Sofya Vasilyeva imkb Bir piyanistti . Dmitriy Şostakoviç piyano derslerine Dokuz yaşındayken Başladı . İlk öğretmeni annesi olmuştu . Bundan Hiçbiri Profesyonel öğretmenlerden dersler almaya Başladı . Ilk bestesi Olan Devrim Kurbanlarının Anısına Cenaze Marşı'nı dönemde yaptı araya geldi. alamiyorum müzik Akademisi olarak gösterilen Petrograd Konservatuarı'na Başladı tr 1919 yilinda , henüz 13 yaşındayken ülkenin . Zor şartlar Altında eğitimine Devam ederken Zaman Zaman öğretmeni Leonid Nikolayev'in evinde derslere Devam Etti . Ailenin Maddi Sorunları oluşmaya Başladı . 1922 yılının başlarında babası Kotu beslenmeden dolayı zatüreden Oldu . Sofya Vasilevna Üç Cocugu Ile ortada Kaldi . Ancak eğitimine Alexander Glazunov'un desteğiyle Devam Etti . Piyanolarını sattılar fakat randımanlı olmadığı icin ablası Marya Ile Birlikte çalışmaya Başladı . Ilk isi Bir sinemada piyano çalmaktı . Met besteci kimliğine Büyük katkı sağladı ve doğaçlama yeteneğini geliştirmiş Oldu . Yıl süreyle hastalığın etkisinde Kaldi uzerine Ayşe Zaman zarfında vereme yakalandı araya geldi.

ilk Kınama

1936 Shostakovich'in gözden düştüğü Bir zamandı . O Yıl Pravda gazetesinde kendisine Bir dizi suçlamalarda bulunuldu . Bunlardan en önemlisi Stalin emriyle hazırlanıldığı düşünülen Müzik Yerine karmaşa başlıklı makaleydi . Met makalede Mtysenkli Lady Macbeth Ağır olarak eleştiriliyor ve muzigi " Kaba ve İlkel " olarak tanımlanıyordu . Met Olaylar sonunda maaşının Bir kısmı düşürüldü .

Büyük Terör yılları Olan 1937'de mimlendi , birçok arkadaşı ve akrabası hapsedildi veya öldürüldü . Met dönemde Paylaşmak başkalarıyla tek tesellisi Oğlu Maxim'den 2 Yıl Hiçbiri , 1936'da Doğan kizi Galina Oldu . Üyeye suçlamalara 1937 yilinda yaptığı Beşinci Senfoni Ile verdi cevabını bir araya geldi. İlk eserleri arasında sayılan senfoni muhafazakar Bir türdü bir araya geldi.
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 2411
Kayıt tarihi : 01/04/08

Kullanıcı profilini gör http://muzicfe.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz