BAYAN CAZ VOKALLER

Aşağa gitmek

BAYAN CAZ VOKALLER

Mesaj  Admin Bir Çarş. Mart 02, 2011 11:32 pm

1. Ella Fitzgerald

O kadar kötü büyüdü ve o Harlem'de Apollo Tiyatrosu'nda bir yetenek yarışmasında onu büyük mola aldı önce bir yıl boyunca evsiz oldu. Hala bir genç iken, o gibi hitlere seslendirdi Chick Webb grup için vokalisti oldu "A-Tisket, A-Tasket." O şarkılarımda bop aromalı scat singing, mükemmelliğe, her belki de en yetenekli caz şarkıcısı olarak olgunlaşmış ve Amerika'nın en büyük bestecilerinden şarkı kaydetti koleksiyonlarında. o gitmiş olmasına rağmen, hâlâ ve "Song of First Lady" deniyor ona kayıtları başlık iyi gelirli olduğunu göstermektedir.

2. BILLIE HOLIDAY

Çocukluğundan, ama bir kabus oldu onu gençler o söyleyebilseydim bulundu, o Benny Goodman dahil bir grup ile 18 yaşındayken ona ilk kayıtlarını yaptı. O, bir çok kişisel ve dramatik bir tarz geliştirdi ve onu takma verdi Lester Young gibi yıldızlar ile çalıştı "Lady Day". ırkçılık ve kişisel sorunlarıyla mücadele ederken bile, o, sayısız sonra şarkıcısını etkiledi ve müzikalite ve ifade dürüstlük için rakipsiz bir dünya müziği verdi.

3. Sarah Vaughan

Bir çocuk olarak, o seslendirdi ve kilise için piyano çaldı. o gençler hala iken, Earl Hines onun big band için onu işe aldı. Diye o Charlie Parker ve Dizzy Gillespie ile müzikal büyüsüne geldi Billy Eckstine's bebop big band, katıldığı zaman onu kayıt yaptı. uzun ve seçkin bir kariyer, o geniş ve birkaç diğer şarkıcılar tarafından egale büyük müzikal yeteneği gösteren, pop bop her tarz şarkı söylemeye onu neredeyse opera sesini kullandı.

4. Dinah Washington

Ruth Lee Jones, bir gospel şarkıcısı olarak Chicago onu start var ama onu gençler gece klüplerinde sahne almaya başladı. o bir yıldız oldu, altında o Lionel Hampton ile birlikte seslendirdi, o adını aldı. Dedi, ama onu çok blues ve R & B şarkıları için adı "Blues Kraliçesi" var da hem küçük hem de büyük gruplar ile caz albümü yaptı, ve hem de ana akım pop çok başarıya imza atmıştır. Onu büyük, dramatik ses ve müzik çok yönlülük Nancy Wilson ve Diane Schuur gibi daha sonra caz şarkıcısını etkiledi.

5. Carmen McRae

O, Billie Holiday bir protg ve Benny Carter's big band ile solist olarak ilk büyük mola aldı. şarkı söylerken ve New York'taki kulüplerde piyano çalmaya Ayrıca bebop dilini öğrendi. 1954 yılında caz efsanesi olarak gelecek dört yıl en iyi yeni kadın şarkıcı olarak, ve onun adını "Down Beat". Onu dünyevi-akıllı, dünyevi teslim, ama Vanessa Rubin gibi genç şarkıcıları bir etkisi olmuştur çoğaltılamaz asla.

6. NANCY WILSON

Onun müzikal etkiler Dinah Washington ve Little Jimmy Scott dahil. şan girmeye çalışırken, o sekreter olarak gün çalıştı. Çok geçmeden, caz çevrelerinde bir ün kazandı ve Cannonball Adderley ve George Shearing gibi yıldızlar ile klasik albüm kaydetti. O da ana akım pop ve R & B müziği içine cesaret ve caz söylemeye devam ederken, kendi ödüllü TV dizisi vardı. O da "Hawaii 5-0" ve "Cosby Show" gibi TV dizisi hareket etmiş ve National Public Radio's "Jazz Tercihler" serisi birçok kamu radyo istasyonlarında duydum ev sahipliği yaptı.

7. Ernestine ANDERSON

o sadece 12 yaşındayken Russell Jacquet's Big Band ile birlikte seslendirdi. 1950'li yıllarda, o, caz dünyasının kulak yakaladı lakaplı olan "milletin eleştirmenlerin tost." kez 1960 yılında pek çok caz müzisyeni için zor büyüdü, o, Avrupa'ya taşındı ve daha sonra Amerika'da yarı emeklilik girdi. O basçı Ray Brown ısrarıyla 1970'lerde şarkı geri döndü ve dizeleri ile ballads blues kadar kaydedilmiş stilleri beri.

8. SHIRLEY HORN

Bu Washington, DC yerli şarkı ve bir çocuk olarak piyano çalmaya başladı. O, caz müzisyenleri ve onun boğucu ses ve ekonomik tarzı için fanlar arasında gelişmiştir ama kızı yükselmesine Washington'da kalmayı seçti, ve yıllarca orada popüler bir caz kulübü koştu. 1980'li yıllarda, o ve onun memleketi dışında daha fazla çalışmaya başladı onu kayıtları onu dünya çapında bir seyirci kazandı. Miles Davis bir zamanlar arkadaşı tanınması için "gecikmiş" olduğunu söyledi, o da onun anısına yaptığı bir albüm dalında Grammy Ödülü kazandı.

9. Nina Simone

O kilise korosunda bir çocuk olarak müzikal yetenek gösterdi ve onun memleketi destekçileri Juilliard Müzik Okulu'nda öğrenimini ödemek yardımcı oldu. o başka bir okula onun rengi nedeniyle burs için reddedildi sonra, o, onun çalışmaları ödemek için bir şarkıcı-piyanist olarak çalıştı yakında ilk albüm kontratı var. Diye yazdı ve medeni haklar hareketinin yükseklikte protesto şarkılar söylediler, siyasi ve mali nedenlerden dolayı Amerika Birleşik Devletleri sol, burada gerçekleştirmek için sadece zaman zaman geri dönmüyor. Ona samimi müzikal tarzı caz, klasik, soul, folk ve dünya müziğinin etkileri vardır.

10. Etta Jones

New York onun yerli South Carolina taşındıktan sonra, o Buddy Johnson ve Earl Hines gibi büyük müzisyenlerle çalıştı. Hala genç bir şarkıcı iken, o bir vurmuş klasik "Strangers Don't Go." Onun üslup kökleri R & B idi, ama birçok kayıtlar ve tenor saksofoncu Houston Kişi uzun bir ortaklık ile, bir seçkin caz kariyere sahiptir. O, ve gerçekleştirmek için kayıt devam ediyor, son yıllarda o vibrafonist Milt Jackson ve piyanist Benny Green gibi arkadaşlarının desteğiyle onu Bluesy vokal birleştirmiştir.

11. ABBEY LINCOLN

Anna Marie Yünlü ve ona verilen ad idi o da Afrikalı bir liderin adı verilmektedir sonra Aminata Moseka olarak bilinir. O, gece kulüpleri, kariyerine başladı ve onu günün greats çoğu ile gerçekleştirerek daha fazla caz bilgi aldı. O da o meşhur yaptı, kiminle davulcu Max Roach evliliği sırasında siyasi bir sanatçı oldu "Şimdi Suite Freedom." Daha sonra, o kendi albüm ve kendi şarkılarının pek çok yazmaya başladı. Son yıllarda, o, kariyerinin bir canlanma oldu yine hem müzikal anlamda hem kişisel olarak söyleyecek çok şey var.

12. DIANE Schuur

O 10 şarkı country müzik yaşındayken ilk profesyonel konserini vardı ama jazz onun yeteneklerini döndü ve Stan Getz Monterey Caz Festivali'nde onun olağanüstü sesi duyduktan sonra kariyerine çıkardı. Birkaç yıl içinde, o Getz ile Beyaz Saray'da şarkı söyledi ve onu ilk büyük albüm sözleşmesi var. Count Basie Orchestra ile Her albüm, tüm zamanların en çok satan caz kayıtları biridir onun kayıtları blues ve smooth jazz standartları arasında değişir.

13. Lena Horne

O Duke Ellington ve diğer büyük müzisyenleri çok şey öğrendim 16 de Cotton Club onu yaptı. O, Hollywood önyargı ve sivil hakların ona destek muhalefetine rağmen sebat ve onun yetenek, güzellik ve cesaret için bir efsane sayesinde oldu. O televizyonda gece klüplerinde birçok filmde, rol aldı ve ona bir kadın göstermek için Tony kazandı Broadway tarihinde. O, 79 yaşında bir Grammy kazandı hâlâ 80'li yıllarda gerçekleştiriyor.

14. BETTY CARTER

Gerçek ismi değil, Lillie Mae Jones oldu o Lionel Hampton's band ile birlikte seslendirdi zaman, onun lakabı "Betty Bebop." Yıllardır, o müzik endüstrisinde çok onu çok kişisel tarzı yanlış çünkü iş ve kayıt sözleşmeleri bulma sorunları vardı. Sonunda o, 1988 yılında bir Grammy ödülü kazandı hak tanıma var. Onun için oynayarak çok zanaatı hakkında Cassandra Wilson gibi genç şarkıcılar ve John Hicks ve Benny Green gibi caz yıldızlar üzerinde etkisi öğrenilmiştir.

15. Rosemary Clooney

O, radyo ve kız kardeşi olan büyük bantlarında düet şarkı ile müzik sektöründe başladı ve şarkıcılar Dünya Savaşı'ndan sonra öfke olduğu bir yalnız yıldız haline geldi. Onun kayıt kariyerinde ona zorla pop yenilikleri şarkı nefret, ama o da Duke Ellington ve Nelson Riddle gibi greats ile klasik albüm yapmak var. O da TV ve film bir yıldız haline geldi. Kariyeri ve özel hayatı 1960 yılında yıkılmış, ama o hala kalabalık çizim ve kayıt yaparken bir çok sevdiler caz gazisi olan ve bugün geri püskürttüler.

16. Peggy Lee

O Jamestown, Kuzey Dakota Norma Deloris Egstrom olarak hayatına başladı. Onun erken yıllarda, ama nedeni yoksulluk ve çocuk istismarı kasvetli idi o radyoda Count Basie dinledim zaman, o, o şarkı söylemek istediğini biliyordu ve onun hayallerini takip etmek için onu mutsuz evden kaçtı. Onunla ilk vurmuş "Neden sağ mı değil mi?" Benny Goodman ile, ve daha sonra sık sık kendi maddi yazma, caz ve pop şarkı seçkin bir solo kariyerine başladı. Onu boğucu ses ve mükemmeliyetçilik müzik ve stagecraft yıllardır "Fever" dinleyici vermekteyiz.

17. Cassandra Wilson

O, bir çocuk olarak piyano ve gitar çalmaya başladı ve onu geç yeniyetmelik profesyonel şarkı söylemeye başladı. New York'a taşındıktan sonra, o M-Base Steve Coleman önderliğinde toplu ve Dave Holland, Abbey Lincoln ile çalışmaya başladı. O blues, folk ve onun gençlik pop müziğinden etkilenen müzik onun dumanlı sesini kullanarak, en bugünün caz şarkıcılarından benzersiz biri haline olgunlaştı.

18. CAROL Sloane

O, 14 yaşında profesyonel olarak şarkı söylemeye başladı ve Jon Hendricks onu duydum, o Lambert, Hendricks ve Ross ile Annie Ross alt onu seçti sonra. kez zor edildiğinde, o North Carolina sekreter olarak çalıştı ve Güney ara sıra konser seslendirdi. Japonya'da bir sonraki edinilen sonra 1970'li yıllarda, kariyerine tekrar aldı. O zamandan beri, o da, onun sıcak ve sallanan tarzı için kendi ülkesinde yenilenen şöhreti yakaladığı caz şarkı hakkında ona anlayışlı yazıları dergilerde ve internet üzerinde görülebilir.

19. Dee Dee Bridgewater

O Dinah Washington için trompet çalan ve George Coleman ve Charles Lloyd gibi caz yıldız öğretti babasının gelen caz tutkusunu var. bir genç olarak rock ve R & B şarkı olduktan sonra, Michigan Üniversitesi'nde grup müdürü tarafından keşfedildi ve Sovyetler Birliği'nin bir tur yaptı. 1970'li yıllarda, o görünen ve Stanley Clarke Dizzy Gillespie arasında değişen sanatçılar ile kayıt, caz ün yaptı. O da "The Wiz" ve gibi müzikaller olmuştur "Sofistike Ladies." "Sevgili Ella" Ella Fitzgerald onu 1997 haraç, ona bir Grammy Ödülü kazandı.

20. Anita O'Day

o sadece güzel bir yüz bir müzisyen olarak değil, olarak görülebilir istedim çünkü o bir big band vokalisti oldu, o bir cüppe yerine bir grup üniforma giydi. Onun 1955 albümü "Anita" hiç Verve Records tarafından çıkarılan ilk LP, ve Festivali filmin önemli olayıydı 1958 Newport Jazz onu görünüm oldu "Bir Yaz Günü Jazz." O, bir ölüme yakın deneyim geldim uyuşturucu sorunu fethetti, kendi plak şirketi kurdu, ve onun dramatik bir yaşam samimi anılarını yazdı. Son yıllarda ciddi sağlık sorunlarına rağmen, o ve performans göstermeye devam onun doğaçlama ve duyu salıncak hep marka olacaktır.

21. Diana Krall

Bu Kanada, ama klasik piyano eğitimi de o bir çocuk olarak Fats Waller kayıtları duyduğumda caz sevmek öğrendim. o 15 yaşından beri O sahne aldı ve müzik Boston'un ünlü Berklee College için bir burs kazandı. O da bu tür rehberlere öğrenilen olarak piyanist Jimmy Rowles (pron: rulo) ve basçı Ray Brown. 1990'ların ortalarına gelindiğinde, o şan ve piyano çalmak için eleştiriler kazanıyordu. Ona samimi şarkı söyleme tarzı yeni nesil en popüler caz şarkıcılarından biri haline onu yaptı.

22. Chris Connor

Dedi, ama bir klarnetçi olarak başladı Kolej gün içinde o ve bir big band ile birlikte seslendirdi 20 yaşındayken şarkıcı ona şans denemek için New York'a gitti. serin okul birçok müzisyen çıktı Claude Thornhill's band ile çalıştıktan sonra, o, Stan Kenton's band Haziran Christy yerini ve orada yalnız hareket olmak için ayrılmadan önce ilk vurmuş. Dedi, ama 1950'li yılların en popüler cool caz şarkıcılarından biri oldu sonra kariyer ve kişisel sorunlarıyla mücadele. geri yolda hayatını aldıktan sonra, o, bir yeni kitle tespit hala dünya çapında bir performans sergiliyor.

23. Dianne Reeves

O ona lise grubu ile şarkı söylemeye başladı ve o Colorado Üniversitesi'nde öğrenci iken trompetçi Clark Terry ile yapıldı. O Sergio Mendes ve Harry Belafonte ile çalışan dünya müziği etkiler aldı. O, Joni Mitchell Duke Ellington kadar müzik söylemiyor da çok kendi malzeme yazmıştır. Onu zengin ses ve eklektik yaklaşım en bugünün caz şarkıcılarından bireyin ona biri haline getirmektedir.

24. Haziran Christy

O ona erken çocukluk bir big band şarkıcı olmak istiyordu ve 13 yaşında yapmaya başladı. o 20 yaşına zaman, o, çeşitli gruplarla söylediği ve o Stan Kenton Orkestrası ile Anita O'Day yerini aldı zaman meşhur oldu. O da "Something Cool", "Adil ve ısıtıcı," ve "Misty Miss Christy gibi efsanevi solo albüm yaptı." Onu kısık ses kalitesi ve anlamlı hediyeler ve özellikle, 1950'lerin cool jazz için ona uygun caz hayranları yeni nesil CD onu klasik albüm talebini tekrar onun sayesinde keşfetti.

25. ANNIE ROSS

İngiltere'de doğdu. Şovmen Ella Logan'ın yeğeni idi. Daha beş yaşındayken Hollywood'da "Our Gang" adlı müzikal komedide şarkı söyledi. Vocalese olarak bilinen tarzı halka sevdirmek için genç bir şarıcıyken King Pleasure kaydedildi. O efsanevi grup Lambert, Hendricks ve Ross'un bir parçası oldu ve aynı zamanda bir solo yıldızı oldu. "Superman 3" ve"Short Cuts" gibi filmlerde rol aldı geçenlerde eski meslektaşı Jon Hendricks ile turneye gitti.

26. Helen Merrill
27. Cleo Laine
28. BETTY ROCHE
29. Mildred Bailey
30. Natalie Cole
31. CARMEN BRADFORD
32. Bessie Smith
33. Karrin Allyson
34. Maxine SULLIVAN
35. Nnenna FREELON
36. Marlena Shaw
37. Jeri GÜNEY
38. IRENE REID
39. Etta James
40. VANESSA RUBIN
41. Jeanie Bryson
42. Laverne BUTLER
43. BARBARA Morrison
44. Janis Siegel
45. MARY Stallings
46. NANCY KELLY
47. DELLA GRIFFIN
48. GLORIA Lynne
49. Ruth Brown
50. Susannah McCorkle
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 2411
Kayıt tarihi : 01/04/08

Kullanıcı profilini gör http://muzicfe.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz