GUSTAVO DUDAMEL

Aşağa gitmek

GUSTAVO DUDAMEL

Mesaj  Admin Bir Perş. Eyl. 16, 2010 3:42 pm

GUSTAVO DUDAMEL

Dudamel Avrupa turnesinde, 2008

Doğum Adı: Gustavo Adolfo Dudamel Ramírez
Doğum tarihi: 26 Ocak 1981 ( 1981/01/26 ) ( YAŞ 29) Barquisimeto , Lara , Venezuela
Tür: Klasik
Meslekler : Besteci , Şef
Enstrümanlar : Keman
Etkin yillar. 1999- günümüz
Web sitesi: www.GustavoDudamel.com

Gustavo Adolfo Dudamel Ramirez ( 26 Ocak 1981 doğumlu ) Venezuellalı şef ve kemancı. Halen Los Angeles, California Los Angeles Filarmoni , Göteborg, İsveç'te Göteborg Senfoni başlıca şef ve müzik yönetmenidir . Dudamel de Caracas, Venezuela Orquesta Sinfónica Simón Bolívar sanat yönetmenidir .

Yaşam ve Kariyer
Dudamel Barquisimeto , Venezuelada bir tromboncunun ve bir ses öğretmeninin oğlu olarak doğdu .

O, El Sistema , keman Aldi üzerinde Ünlü Venezuella müzik Eğitimi programı Ile İlgili Olma yaşlarda , müzik Eğitimi ve Yasin . Yakında kompozisyon çalışmaya Başladı . O José Luis Jimenez Ile keman öğretildi Jacinto Lara Konservatuarı katıldı . O da Latin- Amerikan Keman Akademisi'nde José Francisco del Castillo Ile çalışmak icin Gitti .

O José Antonio Abreu Ile daha Hiçbiri , Rodolfo Saglimbeni Ile Birinci , 1995 yilinda yapılması okumaya Başladı . 1999 yilinda , Orquesta Sinfónica Simón Bolívar , Venezüella Ulusal Gençlik orkestrası müzik direktörü olarak atandı ve birçok Ülkede gezdi .

Dudamel 2004 yilinda Almanya'da Gustav Mahler Şeflik Ödülü de Dahil Olmak uzere iletken yarışmalar , Bir dizi kazanmak Başladı . Unu ve yayılmaya Başladı o Venezuela'da Simón Bolívar Orkestrası'nı yönetmeye Simon Rattle ve Claudio Abbado görmeme iletkenleri , tarafından Fark Edildi davetimize .

Dudamel , 2005 yilinda , diğerleri arasında Filarmoni , İsrail Filarmoni , ve Los Angeles Filarmoni , tanıttı de Deutsche Grammophon Ile Bir kayit anlaşması imzaladı . O Kasim 2006 yilinda Don Giovanni , La Scala Milano, Paylaşmak başkalarıyla yaptı . 10 Eylül 2007 GÜNÜ , Lucerne Festivali'nde tür kez Viyana Filarmoni Orkestrası gerçekleştirdi . Mart 2008 yilinda , San Francisco Senfoni Orkestrası Ile first maçına .

2005 yilinda , Gustavo Dudamel tür isteksiz Neeme Järvi Click Yerine kisa sürede , BBC Proms de Göteborg Senfoni yaptı . 2006 yilinda , Dudamel Göteborg Senfoni Sürekli Sef seçildi . O Simón Bolívar Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası Ile görevinden korumak icin Devam ediyor . O, 2007 yilinda Göteborg göreve geldi Paylaşmak başkalarıyla Harbor sözleşme 2012 var

Dudamel oluşan Bir program 13 Eylül 2005 Tarihinde Hollywood Bowl Los Angeles Filarmoni (LAP) Ile ABD'li yürütülmesi yaptı "La Noche de los Mayalar " Silvestre Revueltas ve Çaykovski Senfoni No 5 . Dudamel sonradan Orkestra Click Zoltán Kodaly , solist olarak Yefim Bronfman Ile Sergei Rachmaninoff üçüncü piyano konçertosu ve Bela Bartok ' Konçertosu ( tarafından " Galánta Dansları " performansları Ocak s 2007 yilinda Walt Disney Konser Salonu'nda Orkestra yapmak icin Geri Davet Edildi Ile Ikinci ve Canlı sonradan ) Deutsche Grammophon tarafından yayımlanan kaydedildi . Nisan 2007'de , Chicago Senfoni Orkestrası Ile nisan Yapan Konuk sırasında , Dudamel Esa -Pekka Salonen Başarı , 2009-2010 sezonu itibariyle LAP sonraki müzik direktörü seçildi . Angeles Paylaşmak başkalarıyla tip sözleşme 2009 Yılı Eylül ayında başlayan , bes yıldır .

16 Nisan 2007 GÜNÜ , Gustavo Dudamel Papa kendisini ve seyircilerin arasında diger birçok Kilise İleri gelenleri Ile , yalnız Kemancı olarak Hilary Hahn Ile , Papa Benedict XVI 80 . doğum GÜNÜ konser Stuttgart Radyo Senfoni Orkestrası gerçekleştirdi Bir anısına .

Dudamel El Sistema kapsar Belgesel film tocar y Luchar diyeceğim, Alirıza . Dudamel ve Orquesta Sinfónica Simón Bolívar Kasim 2007'de New York'ta WQXR Gramofon Özel Ödülü ALDI . Bir baska Amerikan Televizyon haber özelliği " Gustavo Büyük " başlıklı , 2008 Yılı Şubat ayında 60 Dakika vardi .

23 Temmuz 2009 GÜNÜ , Dudamel Toronto Glenn Gould Protégé Ödülü Şehir prestijli galibi olarak Sekizinci Glenn Gould Ödülü Sahibi José Antonio Abreu tarafından seçildi .

Dudamel Los Angeles Master Chorale ve Sekiz topluluk Tabanlı nakaratlardan temsilcileri Dahil Beethoven'ın 9. . Senfonisi'nin Bir prova Ile 2009/09/28 Tarihinde Los Angeles Filarmoni Orkestrası Müzik Direktörü olarak görev yapmak yaptığı Başladı . Orkestra Ile yaptığı first resmi prova 30 Eylül izledi . 3 Ekim GÜNÜ o , Bir Hollywood Bowl " Bienvenido Gustavo , " Ucretsiz Bir konserde Beethoven'ın 9. . Senfoni yürütülen ve John Adams " Kent Noir " ın Dünya prömiyeri featuring yaptığı resmi açılış konser yapmış ve Paylaşmak başkalarıyla Yeni Orkestra Ile Mahler Symphony No: 1 8 Ekim Tarihinde Walt Disney Konser Salonu'nda .

Kişisel Yaşam

Gustavo ve esi Eloisa MaturénDudamel Caracas 2006 yilinda Uzun zamandır Kız arkadaşı Eloisa Maturén evlendi . Schola Cantorum'da de Venezuela ve Orfeon Universitario de la Universidad Centroccidental Lisandro Alvarado (UCLA) Ile Simón Bolívar Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası Birlesik kuvvetlerin olay Özel Bir müzikal kutlama yapmak . DÜĞÜN Montalbán yilinda Universidad Católica Andrés Bello , Caracas Bir banliyösünde de katedral yer ALDI . Maturén , ayrıca Venezuella Yerli, Klasik müzik Eğitimi almış bale ve Bir gazetecidir .

Gustavo ve eşi Eloisa Maturén
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 2411
Kayıt tarihi : 01/04/08

Kullanıcı profilini gör http://muzicfe.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz