Ingrid Perruche

Aşağa gitmek

Ingrid Perruche

Mesaj  Admin Bir Paz Mayıs 18, 2008 10:32 am

Orléans’da edebiyat lisansı ve şan ve oda müziği 1. ödülünden sonra, Ingrid Perruche Lyon Devlet Yüksek Müzik Konservatuarına girer ve orada derece ile ödül alır.
Daha sonra Glenn Chambers ile Paris Devlet Yüksek Müzik konservatuarında kendisini geliştirir.
Triptik Uluslararası Fransız Melodisi Yarışması Albert Roussel, St Chamoud Uluslararası kadın yarışması ve Marmande Uluslararası yarışması Albert Roussel ödülleri kazandıktan sonra Ingrid Perruche Klasik Müzik zaferleri (Victoires de la musique classique) yarışmasında « Yılın lirik sanatçısı » ilan edilir.
Ingrid Perruche Harmonia Mundi için Gilbert’ten « Le premier cercle », François-Joseph Gossec’ten « Missa pro Defunctis », Haendel’den « Agrippina », Gorecki’den « Troisième Symphonie » eserlerini kaydeder.
Yakın bir tarihte, Jean-Claude Malgoire yönetiminde Don Giovanni « Zerlina » ve Caen Tiyatrosunda Nozze di Figaro /

********
Ingrid ve Julie Perruche kardeşlerin klasik müzik resitali
Soprano Ingrid Perruche ve piyanist Julie Perruche kardeşler, Ankara Fransız Kültür Merkezi ve Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği’nin 11 Ekim Cumartesi günü, Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde ortaklaşa düzenledikleri bir resitalde Berlioz, Debussy, Poulenc ve Ravel gibi, çağdaş Fransız klasik müziğinin büyük bestecilerinin eserlerini yorumladılar.

Fransa’nın Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı çerçevesinde yer alan bu etkinlik, Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Sayın Bernard Emié’nin himayelerinde gerçekleşti.

Resital sonrasında verilen resepsiyonda, sanatçılar ve davetliler biraraya gelme fırsatı buldular.


Winner of the ‘Révélations Artiste Lyrique’ category of Les Victoires de la Musique Classique 2005 in France, soprano Ingrid Perruche graduated with First Prize in Singing and Chamber Music at the Academy in Orléans, and studied at the Conservatoire National Supérieur de Musique in Lyon where she was awarded First Prize in Singing with Special Commendation. She completed her studies at the Conservatoire National Supérieur de Musique in Paris.

Ingrid Perruche won the Albert Roussel prize at the Concours International de Mélodie Française du Tryptique, Best Female Singer at the Concours International de Saint Chamont, and the Mélodie Française Albert Roussel Prize at the Concours International de Marmande.

Ingrid Perruche’s operatic engagements have included Larissa Le Premier Cercle (Gilbert Amy – under the direction of Michel Plasson) at the Opéra de Lyon; Ama La Donna Mobile (Claude Prey), Lucy The Telephone, Bastienne Bastien et Bastienne, also at venues in Lyon; Hermione Cadmus et Hermione (Lully – under Christophe Rousset); Susanna and La Contessa Le nozze di Figaro, Poppea Agrippina and Almirena Rinaldo (all under the direction of Jean-Claude Malgoire); Zerlina Don Giovanni at the Opéra L’Esplanade St-Etienne; Poulenc La Voix Humaine at the Opéra de Renne; Mélisande Pelléas and Mélisande at the Musée d’Orsay and at Vichy; La Voix Humaine and La Dame de Monte Carlo at the Opera de Rouen, and La Reine Callirhoé with the Le Concert Spirituel at Beaune, Versailles and at the Opéras de Montpellier.

Ingrid Perruche has given recitals in Japan, at the Opéra de Lyon, and in the Grande Bibliothèque de France. Her regular recital partner is the pianist Alexandre Tharaud. She has also performed with Gundula Janowitz, Charles Spencer, Rachel Yakar, Neil Beardmore, François Leroux, Noel Lee, Jef Cohen, Bernard Tetu (as a member of the Solistes de Lyon), Ruben Lifchitz, and Suzan Manof, Olivier Baumont (harpsichordist) and Abdel Rahman El Bacha (pianist). Oratorio engagements have included Schumann’s Manfred (with the Orchestre de Radio France, under Emmanuel Krivine), Haydn’s Creation, Bach Passions, Fauré Requiem, Mozart Requiem, Handel Messiah, Poulenc La Dame de Monte-Carlo, Poulenc Gloria, Gossec Requiem and Dixit-Dominus (conducted by Jean-Claude Malgoire), and Mendelssohn’s Elijah (conducted by Kurt Masur) at the Théatre des Champs Elysées.

Ingrid Perruche’s recent concert engagements included her London concert début with the OSJ at St John’s, Smith Square, and soprano soloist in a special performance of Fauré Requiem in Krakow to mark the funeral day of Pope John Paul II, with Sinfonia Krakowia conducted by Thomas Sanderling.

Ingrid Perruche’s future plans include Mélisande Pelléas et Mélisande at the Opera de Rouen, Bellone Venus et Adonis at the Opéra de Nancy, Pamina at Opéra L’Esplanade St-Etienne, Zerlina Don Giovanni and Euridice Orfeo ed Euridice under Jean-Claude Malgoire at numerous venues in France and Cleopatra Giulio Cesare at the Opéra de Nancy.

Ingrid Perruche’s recording of Gorecki Symphony No 3 with Sinfonia Varsovia under Alain Altinoglu was released on the Naïve label. Future recording plans include a recording of Ropart's 3rd Symphony with the Orchestre de l’Opéra de Nancy and La Reine Callirhoé with the Le Concert Spirituel.


En son Admin tarafından Salı Ara. 09, 2008 12:54 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 2411
Kayıt tarihi : 01/04/08

Kullanıcı profilini gör http://muzicfe.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Ingrid Perruche

Mesaj  Admin Bir Salı Ara. 09, 2008 12:51 pm

[img]

[/img]
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 2411
Kayıt tarihi : 01/04/08

Kullanıcı profilini gör http://muzicfe.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Ingrid Perruche

Mesaj  Admin Bir Salı Ara. 09, 2008 12:54 pm

[img][/img]
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 2411
Kayıt tarihi : 01/04/08

Kullanıcı profilini gör http://muzicfe.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz